Jak szyć?

Jak szyć? – filmy instruktażowe

Odcinek 1. Narzędzia chirurgiczne

W pierwszym odcinku dowiesz się, jakie narzędzia wchodzą w skład podstawowego zestawu chirurgicznego i jak używać ich w prawidłowy sposób.

Więcej

Odcinek 2. Jak wkładać sterylne rękawiczki chirurgiczne?

W tym odcinku zmora wielu studentów – wkładanie sterylnych rękawiczek. Jak zrobić to poprawnie? Obejrzyj film i rozwiej wszystkie swoje wątpliwości!

Więcej

Odcinek 3. Miejscowe znieczulenie skóry

Zanim zaczniesz zakładać pacjentowi pierwsze szwy, naucz się jak skutecznie zabezpieczyć go przed bólem podczas zabiegu. W tym odcinku nauczysz się znieczulać skórę za pomocą miejscowych anestetyków.

Więcej

Odcinek 4. Wiązanie węzłów chirurgicznych

Każdy chirurg musi mieć opanowane do perfekcji wiązanie węzłów. W tym odcinku prezentujemy dwie metody – z użyciem narzędzia oraz w rękach. Powodzenia 🙂

Więcej

Odcinek 5. Szew pojedynczy węzełkowy

Czas najwyższy zszyć pacjenta! Zaczynamy od najbardziej elementarnego, ale zarazem szeroko stosowanego szwu pojedynczego węzełkowego. Narzędzia w dłoń i do pracy!

Więcej

Odcinek 6. Szew materacowy pionowy

W tym odcinku „Jak szyć?” dowiesz się, jak wykonać kolejny, bardzo popularny rodzaj szwu. Zapoznaj się dziś ze szwem materacowym pionowym.

Więcej

Odcinek 7. Szew ciągły skórny

Mało czasu + długa rana = wiele szwów? Niekoniecznie! Opanuj sztukę zakładania szwu ciągłego – w tym odcinku zobaczysz, jak zrobić to krok po kroku.

Więcej

Odcinek 8. Szew podskórny

Odcinek ten poświęcony jest sposobowi zszywania tkanki podskórnej z użyciem szwu pojedynczego odwróconego węzełkowego (zwanego także krytym lub pogrążonym). Zapraszamy do oglądania!

Więcej

Odcinek 9. Szew ciągły śródskórny

Jeśli podczas szycia danej rany szczególnie zależy Ci na dobrym efekcie kosmetycznym – koniecznie obejrzyj ten film! Nauczysz się w nim techniki zakładania szwu ciągłego śródskórnego, który efektywnie adaptuje brzegi rany i pozwala zmniejszyć ryzyko nieestetycznej blizny.

Więcej

Odcinek 10. Usuwanie szwów

Ostatni odcinek w tej serii filmów poświęcony jest technice usuwania szwów. Obejrzyj go uważnie i ćwicz zdobyte umiejętności przy każdej możliwej okazji. Powodzenia!

Więcej

Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Al. Kościuszki 4
90-419 Łódź
NIP 725 18 43 739
REGON 473 073 308

Znajdź nas na mapie