Student

Indywidualny Tok Studiów

Drogi Studencie!

Program ITS jest elitarnym sposobem połączenia studiów medycznych oraz badań naukowych realizowanych pod okiem najlepszych naukowców Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Konkursowa procedura przyznawania miejsc ITS promuje jedynie najlepszych studentów każdego kierunku studiów i przyznaje wybrańcom szereg uprawnień i korzyści ułatwiających połączenie studiów i pracy naukowej w laboratorium lub klinice. Dodatkowe dni wolne, możliwość dowolnych modyfikacji planu zajęć oraz realizacji dodatkowych przedmiotów z innych kierunków to tylko niektóre z zalet uczestniczenia w ITSie.

Nic dziwnego więc, że kilkunastu studentów ITS wybranych podczas pierwszej rekrutacji do nowego programu, w samym tylko roku akademickim 2014/2015 zdobyli: 13 nagród na konferencjach naukowych, opublikowali 12 artykułów w czasopismach z listy filadelfijskiej (posiadających Impact Factor), zdobyli 4 granty uczelniane oraz diamentowy grant Ministerstwa Nauki (Hubert Zatorski), zaprezentowali 29 prac konferencyjnych, uczestniczyli w 6 stażach zagranicznych oraz otrzymali 3 stypendia Ministra Nauki lub Marszałka Województwa Łódzkiego.

its

Mateusz Kotecki – Student V roku Wydziału Lekarskiego podczas praktyk w Royal Brompton and Harefield NHS Foundation Trust, Londyn, Wielka Brytania. Obok Mateusza – profesor Athol Wells – szef oddziału chorób śródmiąższowych, światowej sławy ekspertem w tej dziedzinie.

Nic więc dziwnego, że w roku akademickim 2015/2016 ITS przyjął w swoje szeregi kolejnych kilkunastu studentów. Jeśli lubicie wyzwania naukowe i kliniczne, nie boicie się ciężkiej pracy i konkurencji, a swoją karierę medyczną wiążecie z pracą naukową na uczelni lub w szpitalu klinicznym – podejmijcie wyzwanie! Znajdźcie opiekuna, przygotujcie plan badań, pokonajcie konkurencję i korzystajcie z możliwości jakie daje Indywidualny Tok Studiów na UM w Łodzi.

 

Indywidualny Tok Studiów w Roku Akademickim 2017/2018

6

Studentów zainteresowanych realizacją Indywidualnego Toku Studiów – programu łączącego edukację medyczną z prowadzeniem projektów naukowych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem ITS. Realizacja ITS polega na prowadzeniu badań naukowych pod okiem Opiekunów – doświadczonych naukowców UM w Łodzi.

Rejestracja nowych studentów ITS prowadzona będzie wyłącznie w formie elektronicznej. Dokumenty rekrutacyjne należy nadsyłać w terminie od dnia 3 lipca do dnia 18 sierpnia 2017 na adres ITS@umed.lodz.pl. Szablon wniosku o ITS znajduje się tutaj.

Studenci którzy realizowali ITS w roku 2016/2017 i kończą studia lub są zainteresowani kontynuacją ITS na kolejnych ich latach powinni przesłać na powyższy adres sprawozdanie okresowe lub końcowe do dnia 11 sierpnia 2017 na stosownym formularzu lub dostarczyć podpisaną papierową wersję do Pani Magdaleny Macjon – sekretarza Zespołu ds. ITS (Biuro Rektora) .

Przewodniczący Zespołu ds. ITS
dr hab. n med.
Wojciech Fendler

Do pobrania

 

Informacje dla studentów

Zespół ITS

Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Al. Kościuszki 4
90-419 Łódź
NIP 725 18 43 739
REGON 473 073 308

Znajdź nas na mapie