Adresatkami projektu są kobiety, które ukończyły 40 rok życia. Przede wszystkim zapraszamy osoby, które pracują w Uniwersytecie, szpitalach klinicznych Uczelni, ale i Uczelniach zrzeszonych w Łódzkim Partnerstwie Akademickim. Nie zamykamy się jednak na Łodzinki i mieszkanki regionu, czy też mężczyzn, dla których sprawy kobiet są ważne.
Projekt ma skupiać się wokół sfer: zdrowia, sfery psyche, sfery ruch, rozwoju emocjonalnego, urody, diety, mody. Każdy z obszarów ma nieść ze sobą szereg inicjatyw: warsztatów, prelekcji, spotkań ze specjalistami, zaproszonymi gośćmi, którzy w prosty, przystępny, ale i profesjonalny sposób będą „zabierać głos” przypisany im tematyczne. W każdą ze sfer ma nas wprowadzać prewerbium, które oddaje sedno danego wątku, jest jego zapowiedzią.
Spotkania dotyczące działań w ramach poszczególnych sfer — organizowane będą cyklicznie: jedno lub dwa w miesiącu, w okresie od 8 marca 2024 r. (inauguracja projektu) do 8 marca 2025 r. (zakończenie projektu). Szczegółowy harmonogram w opracowaniu. Na każde ze spotkań prowadzone będą zapisy.
Prelegentami w projekcie mają być specjaliści z danego obszaru: lekarze, artyści, psycholodzy, sportowcy, którzy zajmują się tematem kobiet.
Miejscem spotkań będą przestrzenie lokalowe Uczelni oraz Partnerów projektu.
Marilyn Monroe i jej aforyzmy jako orędownicy projektu. Mimo, że sama aktorka zmarła przed „czterdziestką”, była i nadal jest symbolem ponadczasowych wartości, które chcemy promować – kobiety pełnej wiary we własne możliwości, zadbanej, samorealizującej się.
Wszystkie aktywności w ramach inicjatywy oferowane są bezpłatnie.
Osoby zaangażowane w przygotowanie i organizację projektu działają pro bono.
Projekt ma charakter społeczny – powstał we współpracy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Fundacji dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
W jego współfinansowanie zaangażowani są Sponsorzy i Partnerzy, a także Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.