WYDARZENIE
Przed nami trzy niesamowite spotkania z Andrzejem Żakiem, łódzkim przewodnikiem, który po mistrzowsku, wiosną ubiegłego roku, poprowadził dla nas spacer “Łódź miasto Kobiet — męskie oprowadzanie”.
Pierwszy “Muzyczny spacer po Łodzi” już 23 sierpnia (sobota), godz. 10.00
Światowej sławy wirtuozi, twórcy muzyki klasycznej, jazzowej i filmowej, uliczni grajkowie.
Podczas spaceru poznamy historie ludzi oraz odwiedzimy miejsca, które tworzyły muzyczną Łódź.
Zapraszamy.
START: Filharmonia Łódzka
Drugi spacer “Tajemnice łódzkich hoteli” 6 września (sobota), godz. 10.00
Duchy, tajne przejścia, morderstwa, konspiracja… Jakie tajemnice kryją mury łódzkich hoteli? Zarówno tych działających do dzisiaj w niezmienionym zakresie, tych pełniących już całkowicie inne funkcje, jak również takich, po których pozostał jedynie pusty plac.
START: Plac Wolności — Ratusz
Trzeci “Filmowy spacer po Łodzi” 20 września (sobota), godz. 10.00
Nie ma dwóch bardziej pasujących do siebie słów jak „Łódź” i „film”. Zapraszamy na spacer, podczas którego poznamy miejsca i scenerie, wykorzystane przy kręceniu najpopularniejszych polskich filmów i seriali. „Stawka większa niż życie”, „Vabank”, „Ziemia obiecana” oraz wiele innych znanych produkcji filmowych.
START: III LO — ul. Sienkiewicza 46
Czas każdego spaceru, to około 2 godziny.
Zapisy na pierwszy spacer zostaną uruchomione w drugiej połowie sierpnia.
Koniecznie bądźcie z nami — naprawdę warto!