Transnational meeting 28–30.11.2022
Łódź, 28–30.11.2022 r. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Projekt Erasmus+: Assessment in Healthcare EducAtion goes Digital ‘AHEAD’
W dniach 28.11 – 30.11.2022 r., w Łodzi, w siedzibie Uniwersytetu Medycznego odbyło się drugie już stacjonarne spotkanie partnerów projektu AHEAD. W spotkaniu UMed. reprezentowali: dr dr Beata Brosowska, Dorota Kilańska, Beata Kunikowska, mgr mgr Natalia Biega, Justyna Kupis, Ewelina Łojewska i reprezentujący Zespół informatyków CSM – mgr Adam Michalski, Zespół Lidera Dublin City University (Irlandia), Ilia State University (Gruzja), Hanse Institute Oldenburg (Niemcy).
Podczas trzech dni obrad omówiono aktualny stan projektu, ustalono dalsze kroki postępowania. Na obecnym etapie projektu prowadzone będą warsztaty Co-creation przygotowane przez Zespół UMed., przeprowadzone będzie badanie ankietowe dotyczącego refleksji na temat zdalnego nauczania różnych interesariuszy zaangażowanych w dydaktykę. Studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi otrzymają dostęp do unikatowego narzędzia pozwalającego na prowadzenie oceny 360° zdalnego mycia rąk.
Przedstawiono również narzędzia do oceny kompetencji mycia rąk, które zostanie zainstalowane na platformie Moodle i będzie dedykowane ocenie filmów rejestrowanych przez oprogramowanie AI w CSM UMed. Na potrzeby tego etapu będą opracowane algorytmy AI pozwalające na wychwycenie prawidłowych i błędnych etapów mycia rąk (standard WHO). Studenci UMed. w ramach zajęć z Podstaw pielęgniarstwa będą zaangażowani w realizację procedury. Podczas spotkania przetestowano urządzenie w CSM, zaprezentowano także sposób prowadzenia oceny i przygotowane narzędzia.
W tę część projektu zaangażowany jest Zakład Koordynowanej Opieki, Zakład Teorii Pielęgniarstwa i Umiejętności w Pielęgniarstwie oraz Zakład Pielęgniarstwa Wieku Rozwojowego i Promocji Zdrowia Wydziału Nauk o Zdrowiu Oddział Pielęgniarstwa i Położnictwa
Uczestnicy spotkania, dzięki uprzejmości dr n. o zdrowiu Marii Bartczak i Adama Michalskiego, odwiedzili również Centrum Symulacji Medycznej UMed. oraz ważne na mapie innowacji UMed. miejsca w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym.
Kolejne spotkanie, tym razem podsumowujące część projektu realizowaną przez UMed. i oceniające obecny poziom zaangażowania w ocenę cyfrową w instytucjach partnerskich oraz badające pomysły, nadzieje i obawy związane z projektami i funkcjonalnościami produktów do oceny cyfrowej, odbędzie się zdalnie w dniu 8 grudnia 2022 r.. W spotkaniu wezmą udział także interesariusze zewnętrzni. Wkrótce przeprowadzone będzie również badanie ankietowe wśród studentów i pracowników UMed., do uczestnictwa w którym serdecznie zapraszamy.
Zespół UMed. #AHEADErasmus
dr Dorota Kilańska
mgr Ewelina Łojewska
mgr Natalia Biega
mgr Beata Brosowska
strona projektu Erasmus+: Assessment in Healthcare EducAtion goes Digital ‘AHEAD’
Zadania Zespołu UMed.
WP 1: Przygotowanie warsztatów Co-creation, prowadzonych przez UM, wspólne dla wszystkich partnerów (kwie 2022).
WP 2: Przeprowadzenie 4 warsztatów Co-creation, po jednym w każdym partnerskim miejscu (2–4 mc IO)
WP 3: Zaprojektowanie koncepcji oceny Co-creation i odpowiednio przeanalizowanie informacji zwrotnych (3–5 mc IO)
WP 4: Opracowanie i rozesłanie kwestionariusza online do 80–120 uczestników (4–6 mc IO)
WP 5: Analiza danych – przygotowanie wyników do prezentacji na ponadnarodowym spotkaniu projektowym (5–7 mc IO)
WP 6: Prowadzenie dyskusji między partnerami projektu i interesariuszami w celu podniesienia kompetencji cyfrowych nauczycieli i uczniów/studentów w uczestniczących instytucjach partnerskich (7 mc IO)
WP 7: Informowanie zwrotne na temat interpretacji wyników i pomysłów na rozwój kompetencji cyfrowych — sprawdzić z uczestnikami autentyczność i poprawność interpretacji wyników oraz pomysłów na jednostki mikronauczania dla IO2 (7–8 mc IO)
WP 8: Przygotowanie części roboczej raportu z projektu, wersja robocza do publikacji w recenzowanym czasopiśmie (7–8 mc IO).