Studenci naszego Uniwersytetu w gronie najwybitniejszych studentów polskich Uczelni medycznych
Miło nam poinformować, że sześciu studentów naszego Uniwersytetu znalazło się w gronie najwybitniejszych studentów polskich Uczelni medycznych.
22 kwietnia, w Ministerstwie Zdrowia odbyła się uroczystość, podczas której Minister Zdrowia, Adam Niedzielski wręczył dyplomy przyznania stypendiów dla najzdolniejszych studentów, za osiągnięcia naukowe w roku akademickim 2022/2023.
Wśród wyróżnionych znaleźli się:
- Adrian Balcerzak
- Marta Ditmer
- Joanna Forycka
- Katarzyna Kwas
- Szymon Turkiewicz,
- Nicol Zielinska
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Jesteśmy z Was dumni.
Adrian Balcerzak, student piątego roku kierunku lekarskiego.
Od czterech lat prężnie działający w Studenckim Kole Naukowym Anatomii Klinicznej. Autor wielu prac naukowych, publikowanych w czasopismach międzynarodowych
o tematyce anatomicznej oraz zabiegowej. Aktywny uczestnik wielu konferencji, w tym prestiżowego International Symposium Clinical and Applied Anatomy (ISCAA) w Portugalii. Zdobywca drugiego miejsca w sesji chirurgicznej podczas Warsaw International Medical Congress, a także zwycięzca Międzynarodowej Konferencji Studenckiej „Juvenes Pro Medicina”. Poza nauką, wolny czas poświęca głównie na modelarstwo, zdobywanie szczytów górskich, a także amatorskie sporty biegowe.
Marta Ditmer, studentka piątego roku kierunku lekarskiego
Pracę naukową rozpoczęła na trzecim roku studiów w Zakładzie Medycyny Snu i Zaburzeń Metabolicznych. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół związków między zaburzeniami snu i nastroju, a nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit.
Uczestniczka badań dotyczących wpływu terapii biologicznej, stosowanej we wspomnianych chorobach, na poziom neurotroficznego czynnika pochodzenia mózgowego. Zajmuje się także zespołem wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji pęcherzykowej. Obecnie skupia się nad wpływem deprywacji snu na mechanizmy autoimmunizacyjne oraz wybrane neurotrofiny. W wolnym czasie zajmuje się rysunkiem.
Joanna Forycka, studentka szóstego roku kierunku lekarskiego.
Wielokrotna stypendystka Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Marszałka Województwa Łódzkiego, finalistka konkursu „Studencki Nobel”. Autorka artykułów naukowych, Zdobywczyni nagród na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Piąty rok studiów spędziła na wymianie na Universidad de Malaga w Hiszpanii, zrealizowała praktyki zagraniczne w Santander w Hiszpanii i w Sassari we Włoszech. W ramach Indywidualnego Toku Studiów realizuje wiele projektów badawczych, a studia i działalność naukową łączy z pracą technika symulacji w Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W wolnych chwilach pływa jako oficer na żaglowcu STS Pogoria.
Katarzyna Kwas, studentka szóstego roku kierunku lekarskiego.
Kilkukrotna laureatka Stypendium Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, trzykrotnie nagrodzona Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego, finalistka programu MEiN „Perły Nauki”.
Prelegentka ponad 30 konferencji międzynarodowych, specjalistycznych oraz studenckich. Autorka publikacji naukowych z dziedziny ortopedii i traumatologii oraz ginekologii onkologicznej. Organizatorka oraz pomysłodawczyni wielu wydarzeń naukowych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.
Kielczanka, fanka motoryzacji, tenisa, muzyki klasycznej i kuchni włoskiej.
Szymon Turkiewicz, student piątego roku kierunku lekarskiego.
Od trzech lat przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego SLEEP TEAM przy Zakładzie Medycyny Snu i Zaburzeń Metabolicznych. Brał udział w I edycji projektu KUMPEL. W ramach pracy naukowej skupia się przede wszystkim na patofizjologii obturacyjnego bezdechu sennego, w szczególności związków pomiędzy stresem oksydacyjnym i stanem zapalnym, a starzeniem komórkowym. Jest zaangażowany w badania nad zaburzeniami cyklu okołodobowego i szlaku sygnałowego BDNF/proBDNF. Autor publikacji naukowych, uczestnik międzynarodowych konferencjach. Organizator wydarzeń o charakterze naukowym m.in. 18. Międzynarodowej i 60. Ogólnopolskiej Konferencji Juvenes Pro Medicina. Prywatnie jego pasjami są żeglarstwo i podróże.
Nicol Zielinska, studentka piątego roku kierunku lekarskiego.
Jej działalność naukowa koncentruje się wokół Zakładu Preparatyki Anatomicznej i Donacji.
Opublikowała prace naukowe na temat zmienności morfologicznych występujących w ludzkim organizmie i ich znaczenia klinicznego.
Występowała na konferencjach międzynarodowych, pełniła funkcję recenzentki w czasopismach międzynarodowych, odbyła staż naukowy w Hiszpanii. Udzielała się organizacyjnie jako przewodnicząca Koła Naukowego Anatomii Klinicznej. Uwielbia podróżować i poznawać kulturę różnych zakątków świata, a w wolnych chwilach uprawia sport i gra na fortepianie.