Prof. Ewa Małecka-Wojciesko z Nagrodą Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii za całokształt dorobku naukowego
Prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Wojciesko, kierownik Katedry Gastroenterologii oraz Kliniki Chorób Przewodu Pokarmowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, została uhonorowana Nagrodą Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii za całokształt dorobku naukowego w dziedzinie gastroenterologii.
Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 13 czerwca podczas Warszawskich Spotkań Gastroenterologicznych w Warszawie.
Nagroda PTG stanowi jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez środowisko gastroenterologów. Jest wyrazem uznania dla wybitnych osiągnięć naukowych, działalności klinicznej oraz wkładu w rozwój polskiej gastroenterologii i kształcenie kolejnych pokoleń lekarzy.
Dorobek naukowy prof. Ewy Małeckiej-Wojciesko obejmuje blisko tysiąc publikacji naukowych oraz liczne rozdziały w podręcznikach, w tym w „Internie Szczeklika”. Wyniki prowadzonych przez nią badań publikowane były w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych świata, m.in. Nature Genetics, The New England Journal of Medicine oraz The Lancet. Od ponad 20 lat kieruje Kliniką Chorób Przewodu Pokarmowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prowadząc badania dotyczące m.in. onkologii przewodu pokarmowego, chorób zapalnych jelit i chorób trzustki.
Istotnym elementem działalności Pani Profesor jest również kształcenie młodych naukowców i lekarzy. Jest promotorką 19 zakończonych przewodów doktorskich, opiekunką Studenckiego Koła Naukowego oraz uczestniczką licznych krajowych i międzynarodowych projektów badawczych.
Serdecznie gratulujemy Pani Profesor tego prestiżowego wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów naukowych oraz zawodowych.



