Aktualności

Troje naukowców UMED ze stypendiami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego


Tro­je przed­sta­wi­cie­li Uni­wer­sy­te­tu Medycz­ne­go w Łodzi zna­la­zło się w gro­nie lau­re­atów 21. edy­cji sty­pen­diów Mini­stra Nauki i Szkol­nic­twa Wyż­sze­go dla wybit­nych mło­dych naukow­ców. W tego­rocz­nej edy­cji wyróż­nie­nie otrzy­ma­ło 230 bada­czy spo­śród 1640 zgło­szo­nych kan­dy­da­tów.

Sty­pen­dia tra­fia­ją do naukow­ców, któ­rzy już na począt­ku swo­jej karie­ry pro­wa­dzą bada­nia o wyso­kiej war­to­ści nauko­wej i wyka­zu­ją się zna­czą­cy­mi osią­gnię­cia­mi. Są przy­zna­wa­ne na trzy lata i sta­no­wią wspar­cie dla dal­sze­go roz­wo­ju dzia­łal­no­ści badaw­czej.

Lau­re­ata­mi z Uni­wer­sy­te­tu Medycz­ne­go w Łodzi zosta­li:

dr n. med. Karo­li­na Kowal­ska — adiunkt w Zakła­dzie Hodow­li Komór­ko­wych i Ana­liz Geno­mo­wych. Jej zain­te­re­so­wa­nia nauko­we obej­mu­ją bio­lo­gię mole­ku­lar­ną, far­ma­ko­lo­gię i tok­sy­ko­lo­gię, ze szcze­gól­nym uwzględ­nie­niem poszu­ki­wa­nia nowych metod lecze­nia cho­rób cywi­li­za­cyj­nych.

lek. Alek­san­dra Maria Oszer — asy­stent w Kli­ni­ce Pedia­trii, Onko­lo­gii i Hema­to­lo­gii. W swo­jej pra­cy nauko­wej kon­cen­tru­je się na tera­pii CAR‑T oraz wyko­rzy­sta­niu cyto­me­trii maso­wej w bada­niach nad nowo­two­ra­mi wie­ku dzie­cię­ce­go.

lek. Jędrzej Chrza­now­ski — asy­stent w Zakła­dzie Bio­sta­ty­sty­ki i Medy­cy­ny Trans­la­cyj­nej. Pro­wa­dzi bada­nia nad cukrzy­cą typu 1, wyko­rzy­stu­jąc nowo­cze­sne meto­dy bio­sta­ty­stycz­ne, bio­in­for­ma­tycz­ne i ana­li­zy wie­lo­omicz­ne. Jest rów­nież lau­re­atem pro­gra­mu Per­ły Nauki oraz gran­tu ISPAD Bre­ak­th­ro­ugh T1D.

Ser­decz­nie gra­tu­lu­je­my naszym lau­re­atom. Życzy­my powo­dze­nia w reali­za­cji kolej­nych pro­jek­tów badaw­czych oraz dal­szych suk­ce­sów nauko­wych.

  • Opublikowano: 26 czerwca 2026
Podziel się na:
  • Facebook
  • LinkedIn
godło Polski

Uni­wer­sy­tet Medycz­ny w Łodzi
Ale­ja T. Kościusz­ki 4
90–419 Łódź
NIP 7251843739
REGON 473073308

BIP