Dotacja celowa z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego na realizację projektu polegającego na wdrożeniu mikropoświadczeń w obszarze „Poprawa jakości opieki zdrowotnej i dostępności usług medycznych i paramedycznych”
Uniwersytet Medyczny w Łodzi otrzymał pomoc finansową w formie dotacji celowej z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego na realizację projektu polegającego na wdrożeniu mikropoświadczeń w obszarze „Poprawa jakości opieki zdrowotnej i dostępności usług medycznych i paramedycznych”.
- Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest jednym z najważniejszych ośrodków nauk medycznych w kraju. To Uczelnia z tradycjami, która wykształciła wiele pokoleń lekarzy i pracowników służby zdrowia. Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest ambasadorem naszego regionu w Polsce i na świecie – podkreśla Joanna Skrzydlewska, marszałek Województwa Łódzkiego. — Samorząd Województwa Łódzkiego wspiera Uczelnię poprzez dotacje, które umożliwiają jej rozwój.
Z dumą obserwujemy jak Uniwersytet Medyczny rozkwita: powstają nowe kierunki i specjalności, dla dobra pacjentów unowocześniana jest baza naukowa, dydaktyczna i organizacyjna.
Dotacja zostanie przeznaczona na opracowanie i wdrożenie systemu udzielania mikropoświadczeń, rozwój platformy edukacyjnej służącej do realizacji szkoleń i kursów certyfikowanych za pomocą mikropoświadczeń oraz opracowanie zindywidualizowanych programów szkoleń dostosowanych do aktualnych potrzeb.
Budowa uniwersalnej platformy usług edukacyjnych przyczyni się do podnoszenia kompetencji zawodowych i społecznych w różnych sektorach, których zadaniem jest podniesienie jakości życia społeczeństwa oraz poprawa jakości opieki zdrowotnej i dostępności do usług medycznych i paramedycznych.
Zainicjowanie procesu wdrażania mikropoświadczeń wynika z dotychczasowych obserwacji i danych statystycznych, które wskazują jak obecnie ważne są obszary związane ze zdrowiem i jakością życia, w tym ze zdrowym stylem życia, dietetyką, zagrożeniami o podłożu psychologicznym, cywilizacyjnym i społecznym.