Aktualności

  • Opublikowano: 2 października 2018

Nieodpłatne badanie spirometryczne oraz konsultacja medyczna


Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Osoby dorosłe, na nieodpłatne badanie spirometryczne oraz konsultację medyczną. Na badania nie jest potrzebne skierowanie, należy jedynie zapisać się na wizytę, a o kwalifikacji decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 42 675 73 35 (pn-pt 8-14.30).

W czasie badania spirometrycznego, będą oceniane przepływy powietrza w drogach oddechowych,  oraz objętość i pojemność płuc. To całkowicie bezbolesne, komputerowe badanie, które pomaga diagnozować stan układu oddechowego, a później kontrolować postępy leczenia w przypadku np. astmy czy POChP.

Kampania organizowana jest przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne, istniejące przy Klinice Immunologii i Alergii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz pracowników Ośrodka Leczenia Astmy i Alergii CSK.

Akcja ta włącza nasze miasto w europejską, a także światową inicjatywę European Respiratory Society,  European Lung Fundation i Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP.

W poprzednich latach dzięki prowadzeniu podobnych badań w Łodzi i w całym kraju, udało się wykryć bardzo wiele przypadków zaburzeń przepływu powietrza i problemów z oddychaniem. Wiele badanych osób trafiło pod opiekę specjalistów pulmonologów i alergologów.

Obecna edycja dni spirometrii jest poświęcona wpływowi zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Adresy innych placówek z terenu całej Polski można znaleźć pod adresem: www.astma-alergia-pochp.pl. Koordynator kampanii – dr Barbara Majkowska-Wojciechowska

Z poważaniem
prof. dr hab. med. Marek L. Kowalski

Podziel się na:

Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Al. Kościuszki 4
90-419 Łódź
NIP 725 18 43 739
REGON 473 073 308

Znajdź nas!