PROJEKT NAWA STER NA UMED: DOKTORANTKA NA STAŻU W YALE UNIVERSITY!
Cieszymy się ogłaszając, że dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu w ramach projektu „InterEmpowereD” pierwsza z naszych doktorantek otrzymała możliwość odbycia stażu zagranicznego w jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie (nr 12 według listy szanghajskiej)!
Projekt NAWA STER (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej) umożliwia uczestnikom Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej rozwijanie umiejętności i zdobywanie doświadczenia w renomowanych instytucjach za granicą. Cały czas dostępne są fundusze na realizację staży zagranicznych (więcej informacji na stronie: https://szkoladoktorska.umed.pl/mobility/).
Nasza doktorantka, lek. Beata Filipek, wyjechała na 6 miesięczny (finansowany z projektu) staż do Uniwersytetu Yale w New Heaven, USA. Zagraniczny staż umożliwia zdobycie nowych perspektyw, zapoznanie się z najnowszymi badaniami i technologiami, a także nawiązanie kontaktów z innymi specjalistami z branży. Cenny czas spędzony za granicą przyczynia się do wzbogacenia kariery naukowej i otwiera nowe możliwości rozwoju zawodowego. Dofinansowanie projektu NAWA to wyjątkowa szansa, która umożliwia naszym doktorantom poszerzanie wiedzy, rozwijanie umiejętności i nawiązywanie międzynarodowych współprac.
Zachęcamy do zapoznania się z osobistą relacją uczestniczki:
Od maja 2023 roku jestem na wyjeździe naukowym w USA, który odbywam w ramach programu STER pt. Internationalization empowerment of Doctoral School at Medical University of Lodz (InterEmpowereD)” finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Promotorami mojej rozprawy doktorskiej są prof. dr hab. n. biol. Popławski Tomasz z Zakładu Mikrobiologii i Biochemii Farmaceutycznej UM w Łodzi oraz prof. Kevin O’Connor z Yale University School of Medicine, USA.
W laboratorium Profesora Kevina O’Connora, Department of Neurology Yale University School of Medicine, realizuję projekt naukowy mający na celu badanie patomechanizmów związanych z występowaniem demielinizacyjnch chorób układu nerwowego tj. choroby z przeciwciałami przeciwko mielinie oligodendrocytów (MOGAD) i zapaleniem nerwów wzrokowych i rdzenia kręgowego (NMO). Przy wykorzystaniu zaawansowanych technik biologii molekularnej badane i charakteryzowane są autoprzeciwciała występujące u pacjentów. Efektem mojej doczasowej współpracy naukowej z wymienionym ośrodkiem badawczym jest publikacja „MOGAD patient autoantibodies induce complement, phagocytosis, and cellular cytotoxicity” opublikowana w czasopismie JCI insight IF 9,496.
lek. Beata Filipek, uczestniczka programu NAWA STER na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi
Przeglądarka, której używasz, jest przestarzała. Posiada ona udokumentowane luki bezpieczeństwa, inne wady oraz ograniczoną funkcjonalność. Tracisz możliwość skorzystania z pełni możliwości oferowanych przez niektóre strony internetowe