Komunikaty prasowe

  • Opublikowano: 19 czerwca 2015

Studenci Akademii Sztuk Pięknych będą się uczyć anatomii na Uniwersytecie Medycznym

am-um

Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi będą uczyli się anatomii na łódzkim Uniwersytecie Medycznym. Dzięki temu w szczegółach poznają budowę człowieka, a uzyskaną wiedzę wykorzystają tworząc swoje przyszłe dzieła. Zawarta współpraca opiera się na porozumieniu podpisanym w piątek (19 czerwca) przez prof. Jolantę Rudzką-Habisiak, rektor ASP, oraz prof. Pawła Górskiego, rektora UM.

Z porozumienia od października mają korzystać przede wszystkim studenci pierwszego i drugiego roku Wydziału Grafiki i Malarstwa. – Znajomość budowy ludzkiego ciała, obleczonego w skórę, znajomość pracy mięśni, da efekty w postaci lepszej pracy artysty z modelem. Student z wiedzą o anatomii będzie miał świadomość, gdzie tworząc nie może oszukać, iść na skróty w swojej wizji – mówiła prof. Rudzka-Habisiak. Być może, studenci ASP nie tylko poznają budowę ciała, ale i „poczują” je – podczas zajęć w prosektorium. Prof. Górski wspominał, że goście Uniwersytetu Medycznego z ASP będą mogli poznać także zasady ruchu człowieka – w Dynamolab, czyli w specjalistycznym laboratorium UM w Łodzi.

W ramach umowy Uniwersytet Medyczny zyska od twórców, w tym studentów, ASP prace artystyczne, powstające także w związku z zajęciami z anatomii. Dzieła mają zawisnąć głównie w Centrum Dydaktycznym czyli w poświęconej kształceniu studentów części Centrum Kliniczno-Dydaktycznym UM w rejonie ul. Czechosłowackiej.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3906331,studenci-akademii-sztuk-pieknych-beda-sie-uczyc-anatomii-na-uniwersytecie-medycznym,id,t.html

Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Al. Kościuszki 4
90-419 Łódź
NIP 725 18 43 739
REGON 473 073 308

Znajdź nas!