Szpital CSK wyróżniony Diamentem Forbesa 2023
Poznaliśmy wyniki prestiżowego rankingu przedsiębiorstw Diamenty Miesięcznika „Forbes”. Wśród laureatów znalazł się Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, zajmując 7. miejsce w ogólnopolskim zestawieniu firm z branży medycznej.
Takie wyróżnienie w tak trudnych czasach cieszy podwójnie. Okazuje się, że nasz szpital, chociaż nie po raz pierwszy, doceniony został nie tylko za jakość świadczonych usług, ale także za sprawne i efektywne zarządzanie. To utwierdza nas w przekonaniu, że obraliśmy dobry kierunek, że warto konsolidować potencjał, rozwijać cyfrowe rozwiązania i sięgać po nowe inwestycje. Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy codziennie pracują na ten efekt – mówi dr Monika Domarecka, Dyrektor Szpitala.
Centralny Szpital Kliniczny to jeden z trzech uniwersyteckich szpitali klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W jego strukturach znajduje się m.in. Uniwersyteckie Centrum Pediatrii im. Marii Konopnickiej (szpital przy ul. Spornej), Instytut Stomatologii, Psychiatria oraz od niedawna Uniwersyteckie Centrum Ginekologiczno-Położnicze im. dr L. Rydygiera (Szpital przy ul. Sterlinga). Pozycję CSK potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty, które szpital ma na swoim koncie: Certyfikat Akredytacyjny nadawany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, certyfikaty ISO, certyfikat Szpital bez bólu. W ubiegłym roku szpital rozpoczął budowę Łódzkiego Centrum Toksykologii (wartość inwestycji ponad 60 mln zł), a także otrzymał ponad 100 mln zł z Funduszu Medycznego (jako jedna z 14 placówek w całym kraju) na poprawę jakości leczenia najmłodszych pacjentów. Ze środków tych zostanie sfinansowana m.in. przebudowa i doposażenie Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii przy ul. Spornej oraz utworzenie Ponadregionalnego Ośrodka Onkologii Dziecięcej w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym w Łodzi.
Diamenty Forbesa to coroczny ranking, w którym redakcja „Forbes” Polska nagradza najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy w Polsce. Wyniki rankingu opracowuje redakcja magazynu na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się między innymi wyniki finansowe, wartość majątku, historia płatnicza oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych.