XXV Łódzka Konferencja Kardiologiczna
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na Jubileuszową XXV Łódzką Konferencję Kardiologiczną.
14 marca 2020 roku odbędzie się XXVI Łódzka Konferencja Kardiologiczna organizowana przez I Klinikę i Katedrę Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uczestników Konferencji gościć będą wnętrza Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Pomorskiej 251 w Łodzi.
Konferencja ta jest jednym z najważniejszych w skali kraju i największym w regionie wydarzeniem poświęconym zagadnieniom układu sercowo-naczyniowego, które od wielu lat cieszy się niemalejącą popularnością w środowisku medycznym.
Po poprzedniej jubileuszowej edycji organizatorzy pragną podtrzymać unikalny charakter marcowych spotkań. Chcą zaproponować innowację – I sesję opartą o formułę nauczania opartego na ciekawych przypadkach łódzkich klinik kardiologii.
W klasycznych sesjach plenarnych ponownie będzie można spotkać najlepszych krajowych Wykładowców, poruszających najaktualniejsze tematy, powiązane z najnowszymi zmianami w wytycznych postepowania klinicznego w dziedzinie cukrzycy, dyslipidemii, arytmii czy zatorowości płucnej. W tym roku wśród grona innych znamienitych Wykładowców będzie także Prezes-Elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – prof. Przemysław Mitkowski.
Przewodniczącym 26. Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej jest prof. dr hab. n. med. Jarosław Damian Kasprzak.
Atrakcyjność tegorocznego programu zwiększa równolegle odbywające się na odrębnej sali XVI Forum Kardiologii Obrazowej — konferencja szkoleniowa o statusie szkolenia akredytacyjnego Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (szczegóły dostępne pod adresem www.forumkardiologii.umed.pl).
Tradycją stało się wydarzenie odbywające się dzień przed Łódzką Konferencją Kardiologiczną i Forum Kardiologii Obrazowej — IV Forum Arytmii – ARYTMICA 2020, poświęcone leczeniu metodą ablacji nadkomorowych zaburzeń rytmu.
Tematami wiodącymi będzie inwazyjne, kompleksowe leczenia pacjenta z niewydolnością serca – zarówno terapia zaburzeń rytmu jak i implantacja urządzeń stymulujących i resynchronizujących. Jak zawsze nie zabraknie trudnych przypadków klinicznych, które będą zaprezentowane i omówione przez zaproszonych Wykładowców. Głównym celem jest, aby sympozjum miało praktyczny, edukacyjny wymiar.
Program sympozjum dostępny jest pod linkiem: http://arytmica.umed.pl/program/
Zapraszamy do rejestracji i udziału!
https://rejestracja.net/wydarzenie/lodzka-konferencja-kardiologiczna-2020/