V edycja Konferencji „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”
Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundacja Łódź Akademicka już po raz piąty zorganizowały konferencję pt. „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”.
Spotkanie odbyło się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a tematem przewodnim tegorocznych dyskusji były nowe technologie — niezbędne wsparcie osób z niepełnosprawnościami.
Wydarzenie otworzył prof. Tomasz Kostka, Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Wykład inaugurujący konferencję wygłosił Adrian Furman, Prezes i założyciel Grupy AF, nazywany Stephenem Hawkingiem biznesu, który mimo swojej niepełnosprawności aktywnie i prężnie działa na rzecz innych.
W piątej edycji konferencji udział wzięło ponad 160. gości oraz kilkunastu partnerów. Celem konferencji — poza prelekcjami i debatami na tematy dotyczące osób z niepełnosprawnościami — było również umożliwienie osobom niepełnosprawnym bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, by ich szansa na znalezienie odpowiedniej pracy, praktyki czy stażu wzrosła.
Konferencji towarzyszyły Targi Pracy oraz Strefa Doradztwa Zawodowego, gdzie każdy uczestnik miał możliwość zweryfikować swoje CV i list motywacyjny, poznać najskuteczniejsze metody poszukiwania pracy, a także poradzić się w zakresie zagadnień związanych z rozmową kwalifikacyjną.
Tegoroczna edycja konferencji była także okazją do zorganizowania II Zjazdu Pełnomocników Uczelni Wyższych ds. Osób z Niepełnosprawnościami, podczas którego blisko 40. pełnomocników z całego kraju podjęło dyskusję w zakresie bieżących tematów legislacyjnych, w szczególności związanych z nowelizacją ustawy prawo w szkolnictwie wyższym oraz możliwości wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami w kontekście Ustawy 2.0.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom, partnerom i sponsorom wydarzenia!
Materiały medialne:
Radio Łódź: https://www.radiolodz.pl/posts/48707-czy-nowe-technologie-poszerzaja-mozliwosci-niepelnosprawnych-na-rynku-pracy
TVP 3 Łódź https://lodz.tvp.pl/40064794/eksperci-o-aktywnosci-zawodowej-osob-z-niepelnosprawnoscia
http://niezalezna.pl/246641-jak-zaktywizowac-osoby-niepelnosprawne