Indywidualny Tok Studiów
lek. Katarzyna Kwas
Absolwentka ITS, słuchaczka Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej. ITS realizowała w Klinice Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej CKD. Autorka wieku publikacji i wystąpień konferencyjnych, Laureatka Grantu Perły Nauki organizowanego przez MEiN dla wybitnie uzdolnionych młodych naukowców.
dr n. med. Wioletta Rozpędek-Kamińska
Adiunkt w Zakładzie Chemii i Biochemii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownik Pracowni Badań Przedklinicznych oraz koordynator Laboratorium Technologii Medycznych Clean Room w Centrum Badań Molekularnych Chorób Cywilizacyjnych MOLecoLAB. Opiekun naukowy Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Molekularnej MEDSELF. Autorka licznych publikacji naukowych, uczestniczka wielu konferencji naukowych krajowych oraz międzynarodowych. W swojej pracy naukowej opracowuje nowoczesne techniki terapii lekowej w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych i nowotworowych, a ponadto przygotowuje, prowadzi i wdraża programy certyfikacji
Student Kamil Saramowicz
Student V roku kierunku lekarskiego, autor 9 publikacji o łącznym IF=41,5 i 1040pkt MEiN. Przewodniczący koła Medycyny Molekularnej MEDSELF i koła Neurologii, prowadzący badania w obszarze neuroimmunologii i molekularnych podstaw chorób neurodegeneracyjnych i nowotworów OUN. Główny wykonawcą 3 projektów grantowych, w tym Grantu ITS.
dr n. farm. Angelika Adamus – Grabicka
Adiunkt w Zakładzie Chemii Bionieorganicznej. Autorka wielu publikacji badawczych i przeglądowych prowadzi badania dotyczące poszukiwania leków przeciwnowotworowych. Organizatorka Konferencji Naukowo – Szkoleniowej Wydziału Farmaceutycznego, aktywnie współpracuje z kołami naukowymi i organizacjami studenckimi na Wydziale Farmaceutycznym.
Drodzy Studenci ITS!
Indywidualny tok studiów przeznaczony jest dla Was, studentów, którzy – osiągając bardzo dobre wyniki w nauce – pragną wyjść poza podstawowe ramy edukacji na macierzystym kierunku, by już w czasie studiów realizować projekty naukowe pod okiem naukowców Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Celem ITS jest stworzenie optymalnych warunków do indywidualnego rozwoju każdego z Was. Możliwość modyfikacji planu zajęć i studencki urlop naukowy pozwolą Wam poszerzać wiedzę i godzić obowiązkowe zajęcia z aktywnościami naukowymi w wybranych jednostkach. Promotorzy angażujący Was w prace badawcze umożliwią Wam nabycie nowych umiejętności i doświadczenia, które zwykle uzyskuje się dopiero po studiach. Program ITS wspiera również finansowo wybrane przez Was inicjatywy szkoleniowe. Po to, aby umożliwić wam wielokierunkowy rozwój wprowadziliśmy ITS interdyscyplinarny oraz konkurs na Grant ITS.
Dzięki tym inicjatywom studenci ITS będą lepiej przygotowani do podjęcia pracy naukowej, klinicznej i dydaktycznej. Ideą ITS jest Wasz rozwój – studentów aktywnych, pełnych pasji i pomysłów, świeżego spojrzenia na świat i mających precyzyjne wyobrażenie siebie na „tu i teraz” i na przyszłość.
DOFINANSOWANIE SZKOLEŃ, KURSÓW I WARSZTATÓW
Zachęcamy do składania wniosków o dofinansowanie inicjatyw naukowych na rzecz studentów odbywających kształcenie w ramach Indywidualnego Toku Studiów. Potrzebujesz kursu lub szkolenia aby podnieść swoje umiejętności?
Złóż wniosek (formularz elektroniczny do składania wniosków), uzyskaj dofinansowanie, podnieś swoje kwalifikacje!
ITS INTERDYSCYPLINARNY
ITS Interdyscyplinarny to propozycja dla studentów, którzy chcą realizować badania łączące ze sobą różne dziedziny wiedzy.
Rekrutacja na ITS Interdyscyplinarny odbędzie się w terminie 1.07- 16.08.2024
Zespół, który otrzyma zgodę na odbywanie ITS w trybie Interdyscyplinarnym, może ubiegać się o przyznanie Grantu ITS w wysokości 25 tys. zł
GRANT
Aby zachęcić studentów do tworzenia zespołów interdyscyplinarnych i umożliwić im jeszcze szerszy rozwój naukowy organizujemy konkurs na Grant ITS. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2023, kolejne odbywać się będą corocznie w ramach rekrutacji na ITS. Podczas posiedzenia Komisji Grantowej wyłonione zostaną trzy najlepsze zespoły, które otrzymają wsparcie finansowe prowadzonego przez siebie projektu badawczego. Środki finansowe mogą być przeznaczone na wydatki i zakupy związane z badaniami a także na dofinansowanie publikacji będących efektem prowadzonych badań.
Informacji dotyczących konkursu na Grant udziela Sekretarz Zespołu ds. ITS Małgorzata Kowalczyk (mail: malgorzata.kowalczyk@umed.lodz.pl, um-its@umed.lodz.pl tel. 799 092 100)
INDYWIDUALNY TOK STUDIÓW – KORZYŚCI DLA PRACOWNIKÓW DYDAKTYCZNYCH
Każdy nauczyciel, zatrudniany na naszym Uniwersytecie, posiadający co najmniej stopień naukowy doktora, może zostać Opiekunem studenta ITS.
INFORMACJE I KONTAKT
ITS to program niosący wiele korzyści, zarówno dla studentów jak i dla pracowników naukowych oraz ich jednostek macierzystych.
Drodzy pracownicy dydaktyczni! Chcecie dowiedzieć się więcej o programie ITS, chcecie abyśmy przedstawili go wam, waszym współpracownikom i studentom? Chętnie spotkamy się z Wami na waszych Wydziałach i opowiemy wam o ITS.
Kontakt:
Małgorzata Kowalczyk
Sekretarz Zespołu ds. ITS
Dział Rekrutacji i Kształcenia
malgorzata.kowalczyk@umed.lodz.pl
um-its@umed.lodz.pl
tel. 799 092 100